MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“SÖZLEŞME”) 1. maddede belirtilen taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda kurulmuştur.

MADDE 1: TARAFLAR

1.1 SATICI/HİZMET SAĞLAYICI:

Unvanı : BİLİŞİM SCHOOL EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ

Adres    : İvedik Osb Mah. 2224 Cad. B Blok No:1/110 Ankara Teknopark, 06378   Yenimahalle/Ankara

Telefon: (+90) 312 980 00 20                    E-posta: info@bilisimschool.com

1.2 ALICI/ ÜCRETLİ ÜYE:

Müşteri olarak Bilişim School’dan eğitim paketi satın alan ya da talent14 platformu üzerinden ücretli üyelik başlatan kişinin (bundan sonra “Kullanıcı” olarak anılacaktır.) ödeme yaparken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2. KONU

İşbu sözleşmenin konusu, Kullanıcı’nın internet üzerinden veya müşteri temsilcisi vasıtasıyla Şirket’e siparişini verdiği, faturada detay ve niteliklerinin belirtildiği hizmetin satışı ile ilgili olarak 4077 sayılı “Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun” ve “Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik” hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerin saptanmasıdır.

MADDE 3. ÖDEME

 

3.1. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/HİZMET BİLGİLERİ

Sözleşmeye konu olan ürün/hizmet Kullanıcı’nın internet üzerinden veya müşteri temsilcisi vasıtasıyla kendi tercihine göre Şirket’ten satın aldığı ve belirli tarihe kadar internet aracılığı ile faydalanabildiği platform altyapısı, dijital eğitim içerikleri/canlı ders uygulamaları ve yayınlarıdır.

Adet

Ürün Adı

Eğitim Başlangıç Tarihi

1

 

 

3.2. ÖDEME PLANI

Adet

Taksit

Ödeme Tarihi

Ödeme Tutarları

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPLAM

 

MADDE 4. GENEL HÜKÜMLER

4.1. ŞİRKET VE KULLANICININ YASAL SORUMLULUKLARI

4.1.1. Kullanıcı, web sitesinde (bilisimschool.com ve/veya talent14.com) yer alan sözleşme konusu ürünün/hizmetin temel niteliklerini, satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin olarak Şirket tarafından yüklenen ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.1.2. Sözleşme konusu üründen/hizmetten sözleşmeyi kabul eden Kullanıcı dışında biri faydalanacak ise bu kişinin, ürünü/hizmeti kabul etmemesinden Şirket sorumlu tutulamaz.

4.1.3. Şirket sözleşme konusu ürünleri/hizmetleri, Platform’da sunduğu ön bilgiler doğrultusunda açıklanan sürede/tarihte veya açıklanan eğitim planına uygun olarak eksiksiz olarak Kullanıcı’ya sunmakla sorumludur. Ancak, Kullanıcı’nın kendisine ait internet bağlantısı, teknik altyapı, bilgisayar/cep telefonu/tablet vs. gibi araçlardan kaynaklanan sorunlardan dolayı satın aldığı ürüne/hizmete ulaşamamasından Şirket sorumlu tutulamaz.

4.1.4. Sözleşme konusu ürünün kullanıcıya sunulabilmesi için, Şirket’in web sayfasında sunduğu satış işlemleri seçeneklerini Kullanıcı’nın adım adım ve eksiksiz olarak gerçekleştirmesi ve satış sözleşmesiyle ilgili maddeleri okuyup ilgili onay alanlarını işaretlemesi gereklidir.

4.1.5. Kullanıcının sözleşme konusu ürünü satın alması ya da kullanması sırasında kullanıcının kredi kartı/havale işlemlerinde herhangi bir nedenden dolayı ürünün bedelini ödeyememesi durumunda Şirket, Kullanıcı’nın satışa söz konusu üründen faydalanmasına ya da satışına son verir.

4.2. ÜRÜNÜN TESLİMİ VE KULLANIMI

4.2.1. Kullanıcı’nın, Şirket’in satışa sunduğu ürünü/hizmeti satın alması için, satış işlemlerinin yapılacağı web sitesine (bilisimschool.com ve/veya talent14.com) üye olması gerekir.

4.2.2. Kullanıcı’nın Şirket’in web sayfasında (bilisimschool.com ve/veya talent14.com) satış işlemlerini adım adım gerçekleştirmesi ve onaylamasından sonra sözleşme yürürlüğe girmiş olur.

4.2.3. Ürün/hizmet, kredi kartı veya havale yöntemleri ile satın alınabilir. Bankanız, kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Bankanız, taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

Diğer yandan vadeli satışların sadece bankalara ait kredi kartlarıyla yapılması nedeniyle, kullanıcı, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin banka ve kullanıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.2.4. Sözleşmesi sorunsuz onaylanan Kullanıcı’nın e-posta adresine satın alma isteminin Şirket’e ulaştığını belirten bilgi mesajı gelecektir. En geç üç iş günü içinde Şirket tarafından kullanıcıya satın aldığı ürünün/hizmetin aktif hale gelmesi için ödeme işlemini tamamladığına veya tamamlamadığına dair bilgilendirme gönderilecektir. Kullanıcı, sisteme üye olduğu sırada oluşturmuş olduğu ilgili şifre/kullanıcı adı bilgileri üzerinden sisteme giriş sağlayabilecektir.

4.2.5. Ürün/hizmet alımının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi durumunda Şirket, ilgili ürüne/hizmete ait faturayı en geç 30 iş günü içinde kullanıcının sözleşmede belirtilen e-posta adresine gönderecektir.

4.2.6. Kullanıcı eğer canlı/interaktif ders uygulamalarından yararlanacaksa, derslerin başlama tarihinden 2 gün önce ders programı ve derslere nasıl katılacakları kullanıcının panelinde yer alacaktır. İlgili derslerin kullanıcıya belirtilen bitim tarihinde Şirket taahhüdünü ifa etmiş olacaktır.

4.2.7. Eğer Kullanıcı kayıtlı ders çekimlerine ait ürün/leri satın almış ise, kullanıcı kendi panelinden bu içeriklere satın aldığı süre boyunca erişebilecektir. Belirtilen bitim tarihine gelindiğinde Şirket taahhüdünü ifa etmiş olacaktır.

4.3. KULLANICI’NIN BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

4.3.1. Kullanıcılar, tüketici sıfatıyla talep ve şikâyetlerini Şirket’e iletişim bilgilerini kullanarak ulaştırabilirler.

4.3.2. Kullanıcı satın aldığı üründen/hizmetten faydalanmakla yükümlüdür.

4.3.3. Kullanıcının satın aldığı ürün/hizmet içeriğinde yer alan, interaktif eğitimler, videolar, online denemeler, eğitim materyalleri, sunumlar, görseller, metinler ve konuşmaların bütün telif hakları Şirket’e aittir. Kullanıcı interaktif eğitimler, videolar, online denemeler, eğitim materyalleri, sunumlar, görseller, metinler ve konuşmaları şirketten izin almadan ve sözleşme koşulları dışında kullanamaz. Ürünün/hizmetin toplu halde izinsiz gösterimleri veya kullanımı olduğu takdirde gösterimi yapan kullanıcı ve buna bağlı olarak ilgili organizasyon, şirket veya kurum; faaliyete katılan her bir kişi için gerekli olan kullanım bedelini şirkete ödemekle yükümlüdür. Söz konusu şifre bilgilerini veren ya da paylaşan kullanıcı, doğacak olan hukuki ve cezai müeyyidelerden sorumludur. Sözleşme’ye konu olan ürünün/hizmetin içinden alınmış görsel malzemeleri, sunumları, sesleri, videoları ve ilgili olabilecek her türlü medyayı aynı veya alıntılanmış şekilde herhangi bir medya şeklinde çoğaltmak, kopyalamak, yayınlamak ya da dağıtmak kesinlikle yasaktır. İzinsiz dağıtım yapan ya da hesap paylaşımı yapan kullanıcıların hesapları iptal edilip haklarında yasal işlem başlatılacaktır.

4.3.4. Kullanıcı, işbu sözleşmeyi ve ön bilgilendirme formunu elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce Şirket tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere/hizmetlere ait temel özellikler, ürünlerin/hizmetlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve ifa bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

4.3.5. Kullanıcı satın aldığı ürünün/hizmetin satış bedelini belirlediği ödeme şekli ile gerçekleştirmekle yükümlüdür. Kullanıcı, kredi kartı ya da ödeme işlemleriyle ilgili işlem yaptığı banka ile ilgili oluşabilecek sorunlardan tamamen kendisi sorumludur.

4.3.6. Sözleşmeyi onaylayan Kullanıcı, Şirket’in yapacağı her türlü tanıtım amaçlı ilan, reklam ve bilgilendirme amaçlı SMS mesajları gönderimine izin vermiş sayılır.

4.4. ŞİRKET’İN BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

4.4.1. Şirket, sözleşme konusu ürünü/hizmeti “Tüketici Mevzuatı”na uygun olarak, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak kullanıcı’ya sunmakla yükümlüdür.

4.4.2. Şirket, mücbir sebepler ya da olağanüstü durumlarda sözleşme konusu ürünü/hizmeti kullanıcı’ya sunamaz ise durumu mümkün olan en kısa sürede Kullanıcı’ya bildirmekle yükümlüdür.

4.4.3. Sözleşme konusu üründen/hizmetten kullanıcı dışında biri yararlanacaksa, bu kişinin ürünü/hizmeti kabul etmemesinden Şirket sorumlu tutulamaz.

4.4.4. Banka ya da şirket kredi kartı güvenlik birimleri tarafından gerekli durumlarda veya kart sahibinin farklı olması durumunda onay almak için kredi kartı sahibine sistemlerinde kayıtlı telefon numarasından ulaşılamaz ise Şirket, kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlama amacıyla ilgili siparişi iptal edebilir.

4.4.5. Her bir siparişte banka kayıtları ve bilgisayar IP numarası kayıt altına alınarak herhangi bir sahtekarlık durumunda savcılığa bildirilerek sorumlu IP sahibi hakkında sahtekarlık suçu ile hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

4.4.6. Siparişe konu olan ürünü/hizmeti çok sayıda farklı IP adresinde izleyen kullanıcı Şirket tarafından uyarılır ya da hizmet alımı iptal edilebilir. İptal sonrası ücret iadesi yapılmaz. Kullanıcı, 5580 sayılı MEB Özel Öğretim Kurumları Kanununda belirtilen özel öğretim kurumlarını kapsar.

4.4.7. Kurumlar Kanun, yönergeler ve disiplin yönetmeliğine aynen uymakla yükümlüdür. Kullanıcı üründen/hizmetten yararlanma sırasında genel disiplin, ahlak kurallarına aykırı davranışlar içinde olması durumunda, Şirket tarafından canlı dersleri izleme olanağı devam ederken, derse katılımı engellenir. Disiplin cezası nedeniyle canlı yayınlar için kaydı iptal edilen kullanıcı sözleşmede yer alan ürün/hizmet bedelini ödemekle yükümlüdür.

MADDE 5. GİZLİLİK ve REKABET YASAĞI

Taraflar, gerek sözleşme süresince ve gerekse sözleşmenin sona ermesi veya feshi halinde bile, birbirleriyle çalışmaları süresince diğer taraf ile ilgili olarak doğrudan ve/veya dolaylı olarak edindikleri bu sözleşmeye konu faaliyetlerden doğan ticari sır veya özel nitelikteki bilgileri, ticari sonuçları, istatistikî bilgileri, şirkete ait bilgileri, uzaktan eğitim bilgi ve bilgisayar/internet şifrelerini, doküman, eğitim dokümanı vs belgeleri, uzmanlık bilgilerini, üçüncü şahıslara açıklamamayı ve gizliliği tam olarak korumayı kabul, beyan ve taahhüt ederler. Resmi kurum ve kuruluşlar tarafından gelen yasal olarak tedariki zorunlu bilgi istekleri bu maddenin dışında değerlendirilecektir. Resmi kurum ve kuruluşların bu yöndeki bilgi talepleri kullanıcı tarafından Şirket’e bildirilecektir.

 

MADDE 6. CAYMA HAKKI

6.1. 6502 sayılı Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar cayma hakkının istisnalarıdır. Bu bağlamda, online eğitimlerde (dijital eğitim içerikleri ve dijital platform üyelikleri dahil) iade veya iptal yapılamamaktadır.

Ancak müşteri memnuniyeti kapsamında bu eğitimdeki hiçbir konuya başlamadığınız, sertifika talep etmediğiniz ve herhangi bir kampanyayla birlikte satın almadığınız sürece, 14 gün içerisinde eğitim iptali ve para iadesi talep edebilirsiniz.

6.2. Canlı derslerle ilgili siparişe konu olan ürünü/hizmeti iptal ettirmek isteyen Kullanıcı, ilk canlı eğitim tarihinden başlamak üzere 14 gün içerisinde iptal talebini info@bilisimschool.com adresine yazılı olarak iletebilir. İptal talebinde öğrenci adı, soyadı, eğitim programı ve veli iletişim bilgileri bulunmalıdır. Söz konusu tarih sonrası iade talepleri kabul edilmemektedir. Belirlenen iptal süresi içinde talepte bulunan Kullanıcıya iade edilecek tutar şu şekilde hesaplanır:

İade Edilecek Tutar = Toplam Eğitim Ücreti x (Katılım Sağlanan Ders Saati / Programın Toplam Ders Saati)

Dijital platform üyeliğine ilişkin ürün/hizmet siparişlerinde iptal uygulanamaz ve kullanıcıya herhangi bir ücret iadesi yapılamaz.

Tüketiciye sunulan eğitim hizmetinin bir parçası olan, geri iade edilmesi mümkün olmayan dijital materyallere ait kullanıcı bilgileri ve şifreler cayma hakkının kapsamı dışındadır.

6.3. CAYMA HAKKI KULLANIMI

6.3.1. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak Şirket’e iletilmesi yeterlidir.

6.3.2. Cayma hakkının kullanılmasında tüketici, cayma kararını bildiren açık bir beyan ile info@bilisimschool.com adresine e-posta gönderebilir. İnternet sitesi üzerinden tüketicilere cayma hakkı sunulması durumunda Şirket, tüketicilerin iletmiş olduğu cayma taleplerinin kendilerine ulaştığına ilişkin teyit bilgisini tüketiciye derhal iletmek zorundadır.

6.3.3. Satıcı veya sağlayıcının yükümlülükleri;

Şirket, tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde, Kullanıcı’dan tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.

Satıcı veya sağlayıcı, birinci fıkrada belirtilen tüm geri ödemeleri, tüketicinin satın alırken kullandığı ödeme aracına ve ödeme şartlarına uygun bir şekilde ve tüketiciye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde yapar.

6.4. Kullanıcı’nın eksik veya geçersiz bilgi ve belge bildirmesi nedeniyle sözleşmeye konu olan üründen/hizmetten yararlanamayan kullanıcıya ücret iadesi yapılmaz.

6.5. Şirket’in çalışma imkânlarını kısmen veya tamamen, geçici veya daimî olarak durduracak şekilde ve derecede meydana gelen kanunlarla belirlenmiş doğal afetler, salgın hastalıklar, harp, seferberlik, yangın, infilak, grev, lokavt, yetki iptali, durdurma, resmi merciler tarafından alınmış kararlar ve şirketin kontrolü haricinde zuhur eden haller mücbir sebep sayılır. Bu gibi durumlar karşısında mücbir sebebin devamı süresince Şirket yükümlülüklerini yerine getirmemesi veya geç yerine getirmesi sebebiyle sorumlu olmayacaktır. Şirket mücbir sebebin meydana gelişini müteakip derhal yazılı veya diğer iletişim kanalları ile kullanıcıya durumu bildirecektir. Mevcut mevzuatta değişiklik yapılması, sınavın durdurulması veya ertelenmesi halinde üründe/hizmette buna paralel davranılacaktır.

 

MADDE 7. YETKİLİ MAHKEME

7.1. Bu sözleşmeden ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde şirket kayıtları (Bilgisayar ses ve görüntü kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil…) kesin delil oluşturur. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, aşan durumlarda Ankara Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

7.2. Sözleşmede yer almayan hususlarla karşılaşıldığında ilgili kanun/kurum mevzuatı geçerli olacaktır.

MADDE 8. YÜRÜRLÜK

Şirket, iş bu sözleşmenin bir suretini Kullanıcıya sunacak şekilde resmi internet sitesinde (bilisimschool.com ve/veya talent14.com) katılım formu bulundurur. Sözleşmeyi onaylamak isteyen Kullanıcı, katılım formunu doldurur ve form doldurulduğu anda sözleşme yürürlüğe girmiş olur.

Kullanıcı, 4882 S. K. ile değişik 6502 S. K.’un M. 9/A, f 2 ve Mes. Söz. Yön. 5. ve 6. maddeleri gereğince ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, taahhüt ve beyan eder.

Ben tüketici/kullanıcı olarak, işbu ön bilgilendirme formunda yazan tüm hususları okudum, anladım, kabul ettim ve tüm bu hususları onayladım, teyit ettim.